Maske Teli İhracatında Acayplastik.com Bir Dünya Markası

18 Nisan 2020

Birçok kurum ve kuruluş tarafından tercih edilen ve maske üreticileri tarafından üretilen medikal maskeler için bazı maske klipsi gibi materyallere ihtiyaç duyulur. Maske üreticileri tarafından talep edilen malzemeler, plastik sektörü tarafından tedarik edilir ve üretilir. Bu malzemeler en kaliteli plastik malzemeden üretilir ve maske kullanımına esneklik sağlanır. Maske üretiminde esneklik gerektiren ürünlerden birisi maske teli ve klipsidir.

Maske Teli Nasıl Olmalı?

Maske teli üretilirken dikkat edilmesi gereken konular arasında kullanılacağı alandır. Rulo halinde belirli uzunluklarda üretilen bu şeffaf ve elastik maske teli birçok sektörde kullanılmaktadır. Maske üreticileri tarafından oldukça talep gören maske teli maskenin üst ve alt bölgesine monte edilmek üzere kullanılan malzemeler arasındadır.

Burun Klipsi

Burun klipsi plastik üretiminde kullanılır ve birçok malzemelerde tamamlayıcı olarak kullanılır. Pastanelerde bazı unlu mamullerin paketlenmesi adına, fabrikalarda ve maske üretiminde kullanılarak medikal sektörüne hizmet eder. Kullanılan burun klipsi kilit görevi görür.

Kullanım faydası;

  • Kullanıldığı malzemede maske klipsi kilitleme görevi yapar
  • Dışarıdan zararlı etkenlerin girmesini engeller
  • Maske içerisindeki burun klipsi dışarıdan toz ve virüs girmesini engeller.
  • Elastik yapısı ile şekil verir
  • Cildi tahriş etmez
  • Hafif ve kullanımı kolaydır

Bu özellikler ile burun klipsi oldukça kullanışlı ve faydalı bir etki gösterir. İş güvenliği, koruyucu tedbirler ve sektörlerde çalışan sağlığı için kullanılması gereklidir.

Maske Klipsi

Kullanıldığı alanlarda koruyucu ve kurtarıcı etki gösterir. Örneğin; ameliyat esnasında hastadaki kanın sıçrama olasılığı yüksektir. Maske çeşitleri arasında ameliyatlar için üretilen özel çift katlı maskeler kumaşı itibari ile sıvı geçirmez. Fakat klip olmadığında maske taktığınızda oluşan boşlukların içerisinden sızıntı yapabilir, bu neden kullanılacak olan maske klipsi koruyucu bir görev üstlenir.