Drone ile Tanıtım Videoları Çekmenin Avantajları Nelerdir?

13 Ekim 2021
Drone ile Tanıtım Videoları Çekmenin Avantajları

Teknoloji sürekli gelişiyor ve bu alanda özellikle çekimlerde yeni yöntemler, yeni teknikler rağbet görüyor. Bir süredir çekimlerin ve fotoğrafçılığın odak noktasının dronelar olduğunu söylemek yanlış olmaz. Bugün prodüksiyon firmaları, fotografçılar, ajanslar, kişiler drone ile çekim yapıyor ve teknolojinin olanaklarından faydalanıyorlar. Özellikle de tanıtım filmi gibi alanlarda her geçen gün dronelar aranan teknolojiler olmaya başlıyor.

Drone ile Geniş Açılı Tanıtım Filmi Çekimleri

Drone ile tanıtım videosu çekmek pek çok açıdan avantaj sağlar. Öncelikle bu makinelerin kontrolü tamamen çekim yapan kişidedir ve kişi makineye istediği manevraları vererek farklı açılardan çekim yapabilir. Drone’nin özelliklerine göre farklı yüksekliklere çıkabilir ve bazı makineler çok yüksek noktalara ulaşmakta, kuş bakışı görüntü alabilmekte, aşağıdan aynı kareye sığdırılması mümkün olmayan yerleri video kaydına ya da fotoğrafa alabilmektedir.

Yapılan çekimlerde açı ayarı tamamen çeken kişiye bağlıdır. Yüzlerce metreden tek bir noktaya dahi odaklanılabilir. Havadan çekim yapıldığı için taş, kaya, çalı, barikat, duvar gibi engellere takılmadan kareler alınabilir.

Drone ile Tanıtım Filmi Çeken Firmalar

Drone ile tanıtım videosu çekmenin avantajları oldukça fazla olsa da başarılı bir çekim profesyonellik gerektirir. Profesyonel tanıtım filmleri için HD Tanıtım Filmi adlı firmayı seçebilirsiniz. Uzman ekip en modern dronelarlar 4K video kalitede titreşimsiz videolar çakabiliyor. Daha sonra da bunları anlatımla güçlendirerek kursuz tanıtım videolarına imza atabiliyor.