Bebek odası nasıl düzenlenir?

9 Kasım 2018

Ä°lgili resim

Duvarlarda ve mobilyalarda açık renkleri perdelerde ise canlı renkleri kullanın. Koyu renkler ortamı olduğundan dar gösterir. Aydınlatmada çok parlak ışık kullanmayın. Bebek odanız darsa duvarları ve köşeleri iyi kullanmalısınız. Bir gardırop yerleştirecek yeriniz yoksa bir duvara yerleştireceğiniz askılık işinizi görebilir. Bebeğinizin kıyafetlerini buraya asarsınız. Askılığın üzerini raf olarak değerlendirip buraya bebeğinizin oyuncaklarını veya sepetleri yerleştirebilirsiniz.

Bebeğin odasının iyi ışık alması önemlidir. Ancak uyumasına yardımcı olmak için yatağının başına bir perde asabilirsiniz.Bebeğinizin bez, krem, ıslak mendil ve şampuan gibi malzemelerini bir kutuya koyup yatağın altına koyabilirsiniz. Bebeğinizin oyuncaklarını bir fileye doldurup duvara asarsanız yerde kalabalık yapmayacaktır.Bebeğinizin odasına dolap seçerken çekmeceli dolapları tercih ederseniz eşyaları rahatça düzenleyebilirsiniz.

Alt değiştirme ünitesi ve çekmeceleri olan bir yatak seçimi size kolaylık sağlayacaktır. Bebek odası düzenleme esnasında yatağın büyüklüğü çok önemlidir. Küçük beşikleri tercih edin. Bebeğin beşiği camdan uzağa ve hava sirkülasyonu olmayan bir yere yerleştirilmelidir. Bebek odasının penceresinin yanında tırmanabileceği bir obje olmamalıdır.

Bebeğinizin odasını düzenlerken bunlara da dikkat edin:

Bebek Odasında Dikkat Edilmesi Gerekenler:
Bebek odasında yataydan ziyade dikey sepet seçeneğini kullanabilirseniz yerden tasarruf edersiniz. Katlanabilir bebek arabaları her zaman pratiktir ve küçük bebek odalarında da fazla yer kaplamazlar. Onları kapının arkasına bir askı yaparak asabilirsiniz. Eğer alt değiştirme ünitesi yatağı ile beraber değilse katlanabilir bir masa kullanabilirsiniz.

Dekoratif sepetler yardımı ile eşyaları organize edebilir ve odaya şık bir görüntü kazandırabilirsiniz. Seçtiğiniz malzemenin organik olması, kimyasal boya içermemesi bebeğinizin sağlığı açısından önemlidir.

Milliyet